3 Şubat 2012 Cuma

Ginseng faydaları nelerdirPerformans artırıcı etkisi olduğu iddia edilen ginseng nedir, gerçekten cinsel performans artırıcı özelliği var mıdır? Kırmızı ginseng olarak da anılan Kore ginsengi faydaları nelerdir? Sibirya ginsengi yararları ile ginseng zararları / yan etkileri nelerdir? İşte Dr. Ender Saraç’ın konu hakkında açıklamaları..
Ginseng nedir?
Dr. Ender Saraç ginseng bitkisinin şifalı bitkiler arasında en sık kullanılan bitki türlerinden biri olduğunu; Çin ve Hint gibi Uzakdoğu ülkelerinin tıbbında stres giderici, enerji verici olarak kullanıldığını belirtiyor. Dr. Ender Saraç’ın bildirdiğine göre ginseng bitkisi ve ginseng kökünün dayanıklılık ve performans artırıcı etkisinin olduğu; yorgunluğu, halsizliği giderdiği ve stresi ortadan kaldırıcı yararları olduğu, bilimsel araştırmalar ile ortaya konmuştur.

Ginseng faydaları nelerdir?
Ginsengin erkek üreme sistemini güçlendirdiğini bildiren Dr. Ender Saraç, Amerikan ginsenginin kadınlarda menstrüel sorunları ortadan kaldırdığı ve stresi azalttığı hakkında yayınlar olduğunu; son yapılan bilimsel araştırmaların şeker metabolizmasına etki ederek diyabete karşı da faydalı olduğunu söylüyor.
Kırmızı ginseng (Kore ginsengi) faydaları
Ginsengin hangi türünün nasıl kullanılacağının bilinmesinin ve doğru kullanılmasının oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Dr. Ender Saraç, kırmızı ginseng olarak da bilinen Kore ginsengi bitkisinin erkeklerde cinsel performans artırıcı etkisinin olduğunu, afrodizyak ve ısıtıcı olarak yararları olduğunu belirtiyor.
Sibirya ginsengi yararları
Kore ginsenginin cinsel performans arttırıcı özelliğinin olduğunu bildiren Dr. Ender Saraç, Sibirya ginsengi bitkisinin ise strese karşı dayanıklılığı yükselttiğini ve beyin yorgunluğunu giderdiğini; kadınların uzun süreli ve yüksek miktarda  kırmızı ginseng (Kore ginsengi) tüketmelerinin sakıncalı olduğunu söylüyor.
Ginseng zararları ve ginseng yan etkileri nelerdir?
Dr. Ender Saraç ginseng bitkisinin ve kökünün uyarıcı etkisi olduğunu, bu yüzden kalp hastalarının ve kronik yüksek tansiyon hastalarının mutlaka ginseng bitkisini, ginseng tabletini veya hapını doktor kontrolünde kullanmaları gerektiğini; hamilelerin ve emziren annelerin ise kesinlikle ginseng kullanmamaları gerektiğini belirtiyor. Ayrıca Dr. Ender Saraç, ginsengin kalp ilaçları ile beraber kullanılmamasını ve insüline bağımlı durumda olan şeker hastalarının ginseng bitkisini veya haplarını kesinlikle hekim gözetiminde kullanmalarını tavsiye ediyor.
Bu içerik Ginseng nedir, ginseng faydaları, ginseng yan etkileri, kırmızı ginseng zararları, ginseng zararları, ginseng bitkisi, ginsengli nedir, ginsengin faydaları, sibirya ginsenginin zararları, kırmızı ginseng yan etkileri, ginsengin zararları, kırmızı ginseng faydaları, ginseng yararları, ginsengin yan etkileri, sibirya ginseng faydaları, kore kırmızı ginseng yan etkileri, kore ginsengi yan etkileri, ginseng hapı zararları, cinseng nedir, ginseng bitkisinin faydaları konularını barındırır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder